MACHINE YOUR FUTURE

V SEZIMOVĚ ÚSTÍ JEDNAJÍ STROJAŘI

Datum zveřejnění: 17.04.2013
Českobudějovický deník | O české obráběcí stroje má zájem Rusko, kde mají dobré jméno.

Českobudějovický deník | O české obráběcí stroje má zájem Rusko, kde mají dobré jméno.

Na 200 odborníků z oblasti strojírenství přijelo na třídenní setkání do KOVOSVIT MAS, který je jedním z nejstarších tradičních strojírenských podniků v České republice.který je jedním z nejstarších tradičních strojírenských podniků v České republice.Účastníci akce, která začala včera, zhlédnou nejnovější technologie a novinky ze světa obráběcích strojů.
"KOVOSVIT MAS jako hlavní organizátor bude prezentovat především hi – tech technologie, které představují převážně multifunkční a pětiosé stroje. Odběratelům zaručují vysoký výkon, produktivitu a přesnost obrábění," uvedl vedoucí marketingového oddělení společnosti Martin Volný.

Dodal, že výrobní závod KOVOSVITU je zajímavý také tím, že se v něm stroj vyrábí od začátku až do konce, to znamená od vývoje, přes výrobu součástí až po montáž, včetně vlastní slévárny. "K zákazníkovi se dostává již hotový stroj a on v podstatě nemá možnost se blíže seznámit se zákulisím výroby. Zde tak bude mít možnost vidět v reálných podmínkách jednotlivé kroky výroby," vysvětlil Martin Volný.

Celou akci organizátoři pojali tak, že první dva dny jsou určeny pro české a slovenské partnery, kterých se akreditovalo více než sto. Poslední den je určen zahraničním partnerům z Polska, států Evropské unie a Ruska.

Významnou součástí programu bude podle Martina Volného návštěva prvního náměstka ministra průmyslu Ruské federace Gleba Nikitina, který je odpovědný za oblast ruského strojírenství. Na základě již uskutečněných jednání má ruská strana zájem o české obráběcí stroje, které mají v Rusku dobré jméno. V KOVOSVITU se Gleb Nikitin setká s vedením společnosti, s nímž bude jednat o podpoře společného podniku MTE KOVOSVIT MAS. Ten mateřský podnik v Rusku založil loni. Dalším tématem jednání budou možnosti budoucí spolupráce nejen se sezimoústeckým závodem, ale i s případnými dalšími českými strojírenskými podniky.

Výroba obráběcích strojů v tehdejší společnosti MAS začala již roku 1939. V současnosti se KOVOSVIT MAS svým výrobním sortimentem orientuje hlavně na subdodavatele pro automobilový, energetický, letecký a strojírenský průmysl. Společnost ovládá František Komárek, který je strýcem majitele skupiny KKCG Karla Komárka.