MACHINE YOUR FUTURE

STROJAŘI SI MINISTROVI STĚŽOVALI NA BYROKRACII

Datum zveřejnění: 07.02.2013
Právo | Na administrativní omezení, která výrazně snižují možnosti vývozu výrobků strojírenské společnosti Kovosvit Mas ze Sezimova Ústí,...

Právo | Na administrativní omezení, která výrazně snižují možnosti vývozu výrobků strojírenské společnosti Kovosvit Mas ze Sezimova Ústí si stěžoval ministru průmyslu a obchodu Martinu Kubovi (ODS) při jeho úterní návštěvě podniku generální ředitel. Miloslav Kafka.

Proexportní politika České republiky byla proto klíčovým tématem debaty mezi vedením podniku a ministrem. "Určitá část našich strojů je z nějakého důvodu celní nomenklaturou zařazena do kategorie podléhající licenčnímu řízení – povolení k vývozu zboží dvojího užití. Následně pak dochází k zamítnutí povolení i stroj vyvézt, a tak přicházíme o obchodní příležitosti i o dobré jméno," konstatoval Kafka v souvislosti s problémy vývozu obráběcích strojů do třetích zemí firmy, která má v produkci i vývoji obráběcí techniky 70-ti letou tradici.

"O těchto problémech vím a ministerstvo se bude snažit je odstranit. Nejde jen o Kovosvit, ale i o další překážky a nástrahy, s nimiž se jak velké firmy, tak živnostníci denně potýkají.
Chceme sestavit skupinu aktivních podnikatelů, která pomůže zjednodušit celý systém. A to včetně zefektivnění výběru daní," zdůraznil ministr