MACHINE YOUR FUTURE

NOVÁ MÍSTA V KOVOSVITU

Datum zveřejnění: 26.07.2013
Právo | Bezmála stovka nových míst v provozech KOVOSVITU Sezimovo Ústí rozšířila od začátku roku nabídku na pracovním trhu Táborska.

Právo | Bezmála stovka nových míst v provozech KOVOSVITU Sezimovo Ústí rozšířila od začátku roku nabídku na pracovním trhu Táborska.

Sezimoústečtí strojaři jsou jednou ze šesti světových firem vyrábějící pětiosé obráběcí stroje v hi-tech technologii. Vyváží je do několika desítek zemí. Aby se udrželi ve světové špičce, potřebují kvalifikované odborníky. "V posledních dvou letech se soustředíme především na ruské trhy, kde je o naše produkty zájem a právě nové obchodní příležitosti vedou k rozšiřování výroby a hledání nových kvalifikovaných pracovníků," popsala Právu současný stav personální manažerka Gabriela Jeřábková. Podotkla, že spektrum profesí je různorodé a zájem o některé z nich je velký. Například montérů se denně hlásí i pět a slévačů dokonce jednou tolik. Horší je to s obráběči, kterých je podle Jeřábkové na pracovním trhu poměrně málo a opravdu zkušených ještě méně. Zdůraznila, že na technické pozice se obecně hlásí méně uchazečů, ale pokud se objeví volné místo v administrativě, hlásí se často i padesát zájemců denně. Přestože KOVOSVIT preferuje zkušené pracovníky, dává příležitost i absolventům. Od začátku roku jich zaměstnal šestnáct, z toho polovinu středoškoláků. Tradice Tomáše Bati "Snažíme se pokračovat v tradici Tomáše Bati, který zdejší firmu před čtyřiasedmdesáti lety založil a byl mimo jiné známý vynikající personální prací. Motivací pro nové zaměstnance bude určitě tzv. personální mapa. Přehledně ukazuje strukturu zaměstnanců, u nichž lze počítat s dalším růstem, což je motivuje k osobnímu rozvoji a iniciativě, ale vytváří u nich sounáležitost s firmou," zdůraznila personální manažerka.