MACHINE YOUR FUTURE

KOVOSVIT POMÁHÁ SNIŽOVAT NEZAMĚSTNANOST

Datum zveřejnění: 16.08.2013
5plus2.cz | Sezimoústecký KOVOSVIT přijal od začátku roku více než 90 zaměstnanců, což je téměř 15 procent z celkového počtu zaměstnaných lidí v tomto podniku.

5plus2.cz | Sezimoústecký KOVOSVIT přijal od začátku roku více než 90 zaměstnanců, což je téměř 15 procent z celkového počtu zaměstnaných lidí v tomto podniku.

Firma se zaměřuje na multifunkční a pětiosé obráběcí stroje. V této oblasti paří mezi šest světových výrobců. Sezimoústecký KOVOSVIT patří mezi významné zaměstnavatele v České reublice. Prioritou je především ruský trh, ale firma se snaží prosadit i v dalších zemích světa, jakými jsou USA, Indie a Čína. "Nové obchodní příležitosti sebou přinesly i rozšiřování výroby a nutnost pokrytí výrobních kapacit. Účelem je uspokojení objednávek zákazníků," vysvětluje personální manažerka Gabriela Jeřábková. Díky různým druhům profesí, které KOVOSVIT potřebuje, má šanci získat práci velké množství lidí. "Poptáváme od dělnických profesí jako slévárenský dělník, obráběč kovů, přes techniky, plánovače až po konstruktéry, produktové manažery a specializované obchodníky perfektně jazykově vybavené. Co se týká počtu uchazečů, tak máme z čeho vybírat. Například na pozice montéra se hlásí denně tak i pět uchazečů, na slévárnu je to jednou tolik," dodává Jeřábková. Horší je to s obráběči, těch je na pracovním trhu poměrně málo a těch opravdu zkušených ještě méně. Nové zaměstnance motivuje i mzda, která je průměrně 26 800 korun. Navíc Kovovit navazuje na principy Tomáše Bati ve vztahu k zaměstnancům, která vede k oboustranné spokojenosti.