MACHINE YOUR FUTURE

KOVOSVIT MAS PŘIVÍTAL PŘES 700 STROJAŘŮ A ZÁKAZNÍKŮ

Datum zveřejnění: 16.04.2015
Svět průmyslu / Ve dnech 15. a 16. dubna 2015 se za účasti ministra průmyslu a obchodu ČR Jana Mládka uskutečnilo setkání sedmi set odborníků a zákazníků ze strojírenského průmyslu.

Svět průmyslu / Ve dnech 15. a 16. dubna 2015 se za účasti ministra průmyslu a obchodu ČR Jana Mládka uskutečnilo setkání sedmi set odborníků a zákazníků ze strojírenského průmyslu.

„Celou akci jsme koncipovali jako malý strojírenský veletrh, kdy KOVOSVIT MAS jako jeden z největších českých výrobců, prezentoval, spolu s dalšími padesáti českými a zahraničními firmami, nejnovější strojírenské technologie a novinky v oblasti obráběcích strojů,“ uvedl vedoucí marketingu KOVOSVIT MAS Martin Volný. Akci zahájil ministr průmyslu a obchodu ČR Jan Mládek, který mimo jiné ocenil rozvoj této jihočeské firmy, která v minulém roce oslavila sedmdesát pět let svého trvání a od dob svého vzniku je významným zaměstnavatelem v jihočeském regionu. „Když jsem tuto firmu v roce 2010 navštívil, tak nebyla v dobré kondici. Jsem rád, že nástupem nového akcionáře před čtyřmi roky dostává jasný směr, nabírá zaměstnance a prosperuje,“ uvedl mimo jiné ministr Mládek. Zajímavostí letošního ročníku byla také účast vědeckého pracoviště Ústavu výrobních strojů a zařízení Fakulty strojní ČVUT v Praze, který je dlouhodobým partnerem firmy v oblasti vývoje. „Věda a výzkum jsou důležitou součástí úspěšného podnikání. Vědecko-technický potenciál, kterým naše pracoviště disponuje je již pro mnoho českých firem naprostou samozřejmostí. Jen tak mohou čelit vysoké konkurenci v této oblasti byznysu,“ řekl Matěj Sulitka, vedoucí pro projekty spolupráce ústavu. Během dvou dnů zde byla také příležitost uzavřít zajímavé obchodní kontrakty. Velký zájem byl především ze strany ruských a polských zákazníků, kteří zde měli nejpočetnější zastoupení. Tradiční zájem o české strojírenské produkty byly ze strany německých a francouzských partnerů a ze severských zemí. Poprvé byla zaznamenána účast tureckých a srbských zájemců. „Zahraniční zákazníci mají o české strojírenské produkty dlouhodobý zájem. Konkrétně se zajímají o hi-tech technologie a robotizována pracoviště, která dodáváme na klíč. Tady měli možnost vidět, jak všechny tyto stroje reálně fungují a k čemu je mohou použít,“ dodal Volný.