MACHINE YOUR FUTURE

Kovosvit MAS představí stroj umožňující 3D tisk

Datum zveřejnění: 23.02.2017
Při příležitosti zákaznických dnů na počátku dubna představí Kovosvit MAS hlavní z letošních novinek své produkce. Ve světové premiéře uvede v dubnu stroj WELDPRINT 1000 5AX, jenž spadá do kategorie Hybrid Manufacturing (HM) a umožňuje vytváření kovových dílů metodou 3D tisku a jejich následné obrábění v jednom pracovním prostoru. Jde o jedinou technologii pro vytváření kovových dílců (AM) vyvinutou plně v České republice, která již prošla patentovým řízením.

Po kritickém roce 2016, kdy šlo Kovosvitu MAS o přežití, se tradiční česká strojírenská firma z jihočeského Sezimova Ústí nadechuje k dalšímu rozmachu a pro rok 2017 připravuje celou řadu výrobních novinek, které bude v průběhu roku postupně uvádět na trh. Stroj WELDPRINT 1000 5AX, který podnik vyvíjel ve spolupráci s ČVUT, patří k nejvýznamnějším a je nejlepším důkazem rozvoje společnosti.

"Přes všechny trable držíme silný technický vývoj a nechceme v něm zpomalit," říká Libor Kuchař, generální ředitel Kovosvitu MAS. Na projektu, jehož výsledkem je nový stroj WELDPRINT 1000 5AX, podnik spolupracuje s Výzkumným centrem pro strojírenskou výrobní techniku a technologii (RCMT), ČVUT v Praze, Fakulta strojní. Podle plánů bude projekt pokračovat až do roku 2021.

 

 

Kovosvit MAS představí stroj umožňující 3D tisk | Týden.cz