MACHINE YOUR FUTURE

Kovosvit má další zakázky

Datum zveřejnění: 27.10.2017
Po loňských problémech se sezimoústecký Kovosvit staví na nohy. Dostává se do kondice, na závazky má splátkový kalendář a funguje.

SEZIMOVO ÚSTÍ /Strojírenská firma Kovosvit, která se loni potýkala s problémy kvůli nevyplácení výplat, se dostala z nejhoršího ven a postupně se staví na nohy. Společnost splácí své závazky a zároveň uzavírá nové kontrakty. Poslední se společnosti podařilo dojednat na říjnovém Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Své stroje pošle do Srbska i na Slovensko.
Na veletrh přivezl Kovosvit to nejlepší ze své nabídky. Hlavním cílem bylo ukázat, že je v dobré kondici a poděkovat obchodním partnerům. Spoustu práce ale měli i obchodní vyjednavači. "Obchodu se v Kovosvitu věnuje celý tým. Na tuzemský trh máme deset obchodníků, dalších devět se zaměřuje na zahraniční. Veletrh, jako je ten v Brně, přináší příležitost potkat se na jednom místě, proto jsou jednání intenzivní a četná. Stabilně již několik let držíme průměrně sto setkání za den," vypráví obchodní ředitel Daniel Horský.
I přestože podle něj není již doba, kdy by se na podobných akcích uzavíraly velké kontrakty, byl Kovosvit v Brně úspěšný. Dohromady se mu podařilo uzavřít smlouvy za desítky milionů korun.
Pro strojírenskou firmu je to dobrá zpráva po loňských problémech, kdy neměla na výplaty a střídali se v ní ředitelé. Odchod zaměstnanců se nakonec podařilo zastavit a na své závazky má nyní společnost domluvené splátkové kalendáře.
Čísla ani bližší informace k novým zakázkám Kovosvit, který se věnuje výrobě a vývoji obráběcích strojů pro automobilový, energetický, letecký a strojírenský průmysl, zveřejnit nechtěl. Odtajnil pouze některé z nich. Na Slovensku našel zákazníka prototyp jednoho stroje, další po veletrhu zamířil na Západočeskou univerzitu v Plzni. Pět strojů pak firma pošle i do Srbska. "Intenzivní jednání jsme vedli také s indickými partnery, protože Indie byla partnerskou zemí veletrhu," přidává Horský.
Díky spolupráci se společností Mitsubishi se chce Kovosvit prosadit i na tureckém trhu či Blízkém východě, kde má její řídicí systém větší uplatnění než v Evropě tradiční produkty Siemensu, s nímž podnik také spolupracuje. Mezi nejdůležitější země, kam prodává své výrobky, však i nadále patří Česko, Slovensko, Polsko a Rusko.
Závod letos dodá zhruba tři stovky strojů. Nově podepsané smlouvy na letošní výrobu nebudou mít vliv. "V tento okamžik ovlivňují nové zakázky plán až pro první kvartál roku 2018. Je to dáno průběžnou dobou výroby našich strojů," vysvětluje situaci generální ředitel Kuchař.

Zdroj: 5plus2