MACHINE YOUR FUTURE

KOVOSVIT LONI VYKÁZAL REKORDNÍ TRŽBY

Datum zveřejnění: 24.02.2015
E15/ KOVOSVIT MAS, jeden z největších strojírenských podniků v Česku, loni meziročně zvýšil tržby o více než pětinu na 2,2 miliardy korun.

E15/ KOVOSVIT MAS, jeden z největších strojírenských podniků v Česku, loni meziročně zvýšil tržby o více než pětinu na 2,2 miliardy korun.

Na trh dodal o čtrnáct procent strojů více, zejména na export. Předseda představenstva František Komárek k výsledkům uvedl, že rok 2014 byl jeden z nejúspěšnějších roků společnosti. "Když jsem v roce 2010 do společnosti nastupoval, byla na pokraji bankrotu. Během následujících let se podařilo firmu restrukturalizovat a v současné době je jedním ze šesti světových výrobců hi-tech strojírenských technologií," dodal Komárek. Do rozvoje výroby firma loni investovala téměř 220 milionů korun. Mezi zásadní investice patřilo podle generálního ředitele Pavla Justina vybudování nové lakovny. Další významné částky šly například do nákupu druhé tavicí pece v hodnotě deseti milionů korun.

KOVOSVIT MAS, který za poslední tři roky vytvořil téměř dvě stovky nových pracovních míst, má celkem 870 zaměstnanců. Letos jejich mzdy vzrostly o čtyři procenta.
Firma má dlouholetou tradici ve výrobě obráběcích strojů. V roce 1939 ji založil podnikatel Tomáš Baťa. Nyní je firma lídrem ve výrobě multifunkčních obráběcích stojů v České republice.
Finanční motivace. V letošním roce dostali zaměstnanci KOVOSVIT MAS navíc čtyři procenta platu.