MACHINE YOUR FUTURE

KOVOSVIT MAS PŘEDSTAVÍ NA MSV BRNO INOVACI V OBRÁBĚNÍ

Datum zveřejnění: 04.09.2015
Největší tuzemský výrobce obráběcích strojů KOVOSVIT MAS přiváží na MSV Brno inovace v obrábění a robotické pracoviště.

Největší tuzemský výrobce obráběcích strojů KOVOSVIT MAS přiváží na MSV Brno inovace v obrábění a robotické pracoviště.

„Na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu poprvé představíme inovované soustružnické centrum, které zásadním způsobem rozšíří možnosti obrábění dílců. Jedná se o návrat ke kořenům KOVOSVITU jako dodavatele spolehlivých a tuhých soustruhů s extrémní životností,“ říká generální ředitel společnosti Filip Winkelhofer.

Tato inovativní technologie je z dílny vývojového pracoviště KOVOSVIT MAS Jeho velkou přidanou hodnotou je, podle generálního ředitele, zejména nadstandartní vybavení tohoto soustruhu. „Soustružnické centrum jsme také přihlásili do soutěže o nejlepší inovační exponáty Zlatá medaile MSV Brno 2015,“ dodává generální ředitel.

Dalším zajímavým exponátem bude robotizované pracoviště. „I když náš stánek je jedním z největších na veletrhu, budeme prezentovat pouze část tohoto pracoviště, včetně robota. Ve skutečnosti jeden tento robot obsluhuje šest obráběcích strojů v délce linky, která činí 24 metrů. A to bychom se zde opravdu nevešli,“ vysvětluje dále generální ředitel Filip Winkelhofer

Ostatní dva stroje, které KOVOSVIT MAS v Brně představí, jsou z řady hi- tech technologií. Ty jsou určeny především pro velmi náročného zákazníka, například ze segmentu leteckého nebo ropného průmyslu. KOVOSVIT MAS je v současné době jedním ze šesti významných světových producentů, kteří tyto technologie vyrábí.

Pro širokou veřejnost a především pro studenty bude otevřena Studentská kancelář KOVOSVITU MAS Dvě tyto kanceláře vznikly před rokem v Praze pro vysokoškoláky a v Sezimově Ústí pro středoškoláky. Zájemci z řád studentů se tak mohou dovědět zajímavosti z praxe.