MACHINE YOUR FUTURE

Ministr Jan Mládek ocenil 28 nových kontraktů Kovosvitu MAS

Ministr Jan Mládek ocenil 28 nových kontraktů Kovosvitu MAS

Ministr Jan Mládek ocenil 28 nových kontraktů Kovosvitu MAS

Téměř dvě hodiny strávil v pátek 14. října ministr průmyslu Jan Mládek v Kovosvitu MAS. Pan ministr se během návštěvy zajímal o aktuální situaci ve společnosti a s potěšením si vyslechl informace o tom, že se Kovosvitu na nedávném Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně podařilo uzavřít 28 nových kontraktů na dodávky strojírenských zařízení.

Ministr Jan Mládek během své návštěvy jednal s managementem společnosti v čele s jejím generálním ředitelem Filipem Winkelhoferem, který jej informoval, že se po nedávné změně vlastníka podařilo firmu stabilizovat a že se tento tradiční jihočeský výrobce obráběcích strojů znovu nadechuje ke zvýšení produkce. Zároveň ministrovi sdělil, že v následujících dvou výplatách dostanou zaměstnanci dlužné bonusové složky mezd.

"Změnil se majitel a jsem tomu rád, že je zde vidět úspěšná snaha vybrat tu zatáčku, aby se Kovosvit dostal z toho nejhoršího ven," komentoval aktuální situaci ministr Jan Mládek, který si následně se zájmem prošel všechny provozy: výrobní haly, montážní haly, slévárnu i plechárenskou dílnu. Setkání, jež začalo v devět ráno, se nakonec oproti původním plánům protáhlo až téměř do jedenácté hodiny.

„Velmi si ceníme zájmu pana ministra o Kovosvit MAS i podpory, kterou naší společnosti opakovaně deklaruje. Zároveň nás těší, že jsme mohli panu ministrovi poskytnout pozitivní informace a navázat na naši diskusi, kterou jsme spolu vedli před několika dny na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně,“ řekl po návštěvě ministra Mládka generální ředitel společnosti Kovosvit MAS Filip Winkelhofer.

O společnosti Kovosvit MAS

Společnost má 77letou tradici ve výrobě a vývoji obráběcích strojů. Je nositelem mnoha ocenění za technický přínos ve vývoji obráběcích strojů v České republice. Svým výrobním sortimentem se orientuje hlavně na subdodavatele pro automobilový, energetický, letecký a strojírenský průmysl. Kovosvit MAS nabízí svým zákazníkům komplexní služby, individuální řešení, flexibilitu a výrobky té nejvyšší kvality. V září letošního roku vstoupila do Kovosvitu MAS jako strategický investor společnost INDUSTRY INNOVATIONS. Přestože INDUSTRY INNOVATIONS spolupracuje s holdingem CZECHOSLOVAK GROUP, působí samostatně a není členem tohoto holdingu, do něhož nepatří ani organizačně ani z hlediska manažerských procesů.

 

Kontakt:

Andrej Čírtek, tiskový mluvčí INDUSTRY INNOVATIONS a.s.