MACHINE YOUR FUTURE

Kovosvit MAS kritické období překonal, výroba i obchod jedou dle plánu  

Kovosvit MAS kritické období překonal, výroba i obchod jedou dle plánu  

 

 

 

„Důkazem dobré kondice společnosti je kromě personální stabilizace a obnovení kontaktů s většinou obchodních partnerů také dnešní světová premiéra nového stroje WeldPrint 5AX, stejně jako další novinky a inovace, jež v průběhu letošního roku představíme,“ říká Libor Kuchař, generální ředitel společnosti Kovosvit MAS.

Za předpoklady dalšího rozvoje společnosti lze považovat:
1) Rozvoj divize MAS AUTOMATION
2) Návrat na ruský trh
3) Rozvoj aktivit na trhu Evropské unie

Ve všech těchto bodech se podařilo dosáhnout výrazného pokroku, který se již projevil v nárůstu prodejů.

Významným stabilizačním faktorem je pro Společnost i trvalý převis poptávky po odlitcích ze slévárny Kovosvitu MAS. Společnost v současné době provádí organizační opatření pro zajištění nezbytné kapacity tak, aby byly schopna plnit požadavky svých zákazníků. Pro rok 2017 počítá s výrobou cca 9 000 tun šedé a tvárné litiny z čehož 80 % představují dodávky na náročné trhy EU.

O společnosti Kovosvit MAS

Společnost má 77letou tradici ve výrobě a vývoji obráběcích strojů. Je nositelem mnoha ocenění za technický přínos ve vývoji obráběcích strojů v České republice. Svým výrobním sortimentem se orientuje hlavně na subdodavatele pro automobilový, energetický, letecký a strojírenský průmysl. Kovosvit MAS nabízí svým zákazníkům komplexní služby, individuální řešení, flexibilitu a výrobky té nejvyšší kvality. V září letošního roku vstoupila do Kovosvitu MAS jako strategický investor společnost INDUSTRY INNOVATIONS. Přestože INDUSTRY INNOVATIONS spolupracuje s holdingem CZECHOSLOVAK GROUP, působí samostatně a není členem tohoto holdingu, do něhož nepatří ani organizačně ani z hlediska manažerských procesů.